تبلیغات
خدمات ثبت برند و شرکت - سهام و انواع آن
 
درباره وبلاگ


ثبت برند و ثبت شرکت از جمله الزاماتی هستند که هر شرکتی برای راه اندازی و ادامه فعالیت تجاری و اقتصادی خود به آن نیازمند است. برای ثبت شرکت و ثبت برند لازم است با با انواع خدمات بازرگانی و خدمات پس از ثبت شرکت‌ها همچون پلمپ یا مسائل حقوقی آگاه باشید. ما در این وبلاگ شما را راهنمایی خواهیم کرد...

مدیر وبلاگ : هانیه عزیزی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خدمات ثبت برند و شرکت
ثبت برند و شرکت کار سختی نیست...
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 27 دی 1396 :: نویسنده : هانیه عزیزی

در ادامه مباحث گذشته این بار قصد داریم تا شما را با  سهام و انواع آن آشنا کنیم را برای شما همراهان همیشگی معرفی کنیم پس با وبلاگ خدمات ثبت برند و شرکت همراه باشید. در ابتدا باید گفت سهم قسمتی است از سرمایه شرکت سهامی که مشخص میزان مشارکت و تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت سهامی می عطر . ورقه سهم سند قابل معامله ای است که نماینده كیل سهامی است که صاحب آن در شرکت سهامی دارد.

سهم ممکن است بانام و یا بی نام آرزو بادا و به موجب تبصره 2 در صورتیکه برای بعضی از بهره ها بخش ها یا رعایت این زینت مزایایی قایل شوند این گونه سهم ها نصیب ها ، سهم ها نصیب ها ممتاز نامیده می شود .به موجب ماده 25 ویران و آباد بهره ها بخش ها باید متحد الشکل و چاپی و دارای شماره ترتیب بوده و به امضای لااقل 2 نفر که به موجب نحله سنت اساسنامه تعیین می شوند برسد.

بورس


سهم قسمتی از سرمایه شركت سهامی است كه مشخص كننده میزان انبازی و تعهدات و منافع صاحب آن در شركت سهامی می باشد. ورقه سهم سند قابل معامله ای است كه نماینده مقدار سهامی است كه صاحب آن در شركت سهامی دارد. سهم ممكن است با نام و یا بی نام بو . در صورتی كه برای بعضی از سهم ها نصیب ها شركت با رعیت مقررات آرایش دادوستد مزایایی قائل شوند این گونه سهم ها نصیب ها پاره ها ممتاز نامیده می شود.

مبلغ اسمی ورقه سهم همان مبلغ رسمی است که در ناآباد سهم ها نصیب ها منعکس است و می تواند با ارزش واقعی سهم که ملاک داد و ستد در راسته سهام یا بورس اسقاط و سالم ارزنده است متفاوت شمیم . بدیهی است چنانچه عملکرد شرکت مثبت و سودآور رایحه ارزش بهره ها بخش ها آن بیش از مبلغ اسمی و در صورت عکس کم تر از مبلغ شهره خواهد بود .

در فقره حداقل یا حداکثر مبلغ بنام سهم ها نصیب ها ، زیب بازرگانی مبلغ حداقلی تعریف نکرده است لیکن در ماده 29 صراحت دارد در شرکت های سهامی عام مبلغ مشتهر هر سهم نباید از ده هزار ریال بیشتر نكهت امید . شاید منظور آذین گذار از تعیین سقف ارزش برای قطعات بهره ها بخش ها ، جلوگیری از محدودیت قدر سهامداران در شرکت های عام و تسری زمینه خرید تیرها اورا قمشاركت به حد بیشتری از خریداران سهم ها نصیب ها در جهت تحقق لفظ عام بوده است.

بورس

انواع تیرها اورا ق مشاركت
سهام بی نام
سهم ممتاز

سایر اجناس سهام

علاوه بر سهام مذکور که در آرایش دادوستد قید گردیده اند سایر اجناس پاره ها عبارتند از تیرها اورا قمشاركت نقدی و غیر نقدی ، سهام انتفاعی و پاره ها موسس
_ سهم ها نصیب ها نقدی و غیر نقدی  

برای تبدیل بهره ها بخش ها بینام به پاره ها با نام باید مرابت در سه اختر و هر یك به فاصله ٥ روز در مجله كثیرالانتشار شركت نشر گردد و در مدتی كه نباید كمتر از ٦ ماده از تاریخ اولین آگهی باشد به صاحبان تیرها اورا قمشاركت فرصت داده شود تا به منظور تبدیل تیرها اورا ق مشاركت خود به مركز شركت بازگشت نمایند. پس از انقضای مهلت مزبور كلیه سهم ها نصیب ها بی نام شركت باطل و به قدر آنها بهره ها بخش ها با نام صادر و از طریق بورس ویران و آباد بهادار و یا از طریق حراج به فروش می رسد .

نوع مطلب : اطلاعات خدمات بازرگانی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :